14 Mart 2014

Oldboy


filmi mahvetmişler, orjinal hikayeyi yeniden çekseler yine eh işte derdim de bir de hikayeyi de değiştirmişler. saçma sapan bir şey olmuş. bazı yerler başka bir filme geçiyor gibi olmuş. tabi eski filmi de hatırlattığı yerler yüzünden böyle oluyordur ama bile bile yaptıklarına göre hiç yapamamışlar diyebiliriz. bir tek elizabeth olsen'i görmüş olduk o kadar yani gerisi cidden işe yaramaz bir film. hele o son ne arkadaş hehe.

--- spoiler ---

.mesajlı son gibi yapmışlar herhalde, kendini tekrar hapsediyor. 20 milyon dolarlık elmas ile yapabilecekleri şeyler yerine bunu seçiyor. neden? çünkü deli gibi pişman mı olmuş yani? ulan zaten 20 yıl aynı yerde geçmiş. sonuçta eskisi gibi bir tip olsun demiyorum ama gidip hapsetmek de ne?

.filmin orjinalini bilerek izlendiği düşünülerek kızı meselesinde güya şaşırtmaca yapmışlar ama en başından beri belli oluyor. kız resmen adama yapışıyor. en başından beri pat diye yanına geliyor, daha bir şey yok ortada birlikte hareket ediyorlar.

.normalde hikaye böyle ilerlemiyordu. kızın başına haller gelmesi benzer idi ama yine de bu şekilde değildi. aslında benzer yerleri çok azdı. orjinal filmi yüzde yüz hatırlamıyorum ama çekiç meselesi çağrışım yaptı mesela. bu filmde bildiğin çakma durmuş.

.ne varsa güney korelilerde var gibi bir sonuca çıkıyor ama amerikan dokunuşu yüzünden böyle. baba ile kızı arasındaki meseleye çevirmişler. bir de oğluna da mı kayıyormuş ne öyle anlamadım. eskiyi anlatırken babası yanına geliyor ve pantolonuna davranıyor. yok artık daha neler. sonra yok efendim çok seviyordu bizi diyor. ulan nasıl sevgi bu?

.arızalı karakterimiz bile esas karakterden iyidi sanki ama yine de ikisi de kötüydü. en son olayların çözüldüğü noktada adam resmen oyunculuğu sıçmış gibi oldu. höyküremedi, dilini kesmedi. bir şey olmadı yani.

.böyleyken böyle biraz zaman kaybı gibi oldu ya nasip arıtk.

--- spoiler ---