24 Kasım 2012

Shutter


aynından herhalde on tane film izlemişimdir ama yine de izlerken hoş vakit geçirtiyor. üstelik esas adam ve kadın dizilerden ailecek beğenerek izlediğimiz iki tip olduğunu da hesap edersek pek güzel vakit geçirtiyor. standart korku filmi olması yanında güzel ayrıntıları vardı valla, tabi hep beklenti ile ilgili bu meseleler. çok fazla bir şey beklemeden izlemek lazım.

--- spoiler ---

.gizemi sondan anlatmak daha iyi oluyor. ben baştan dediydim zaten bizim peter (fringe'dan) o kadar da iyi bir insan değil bu filmde. eski sevgilisine yapmadıklarını bırakmamışlar. güya o onu takip ediyormuş falan, bu da arkadaşları ile içkisine ilaç atıp (nuri alço) uygunsuz fotoğraflarını çekip şantaj yapalım demişler.

.iş alkolle çığrından çıkmış, karıya tecavüz mü neyin etmişler. karı da kendini siyanürlemiş ama olay burda bitmemiş tabi. peter'ın tepesine binmiş, baştan beri tepesinde dolanıyor imiş.

.ne bileyim işte bu gizem çözümü hoş idi, devamlı adamın omuzlarında hayelet varmış filmin başından beri. hehe sanki hayeletin ağırlığı olurmuş gibi kantarı gösteriyorlar falan ama yine de hoş geldi bana.

.sonunda kız onu terk eder, peter da kendini şoklar ama hiç bir şeye çare etmez. akıl hastanesinin kapısındaki camdaki son yansıma ile biter. kız elemana abanmış öyle duruyor boynu bükük hehe. ha bu arada heroes'dan hiro'nun kankasını da unutmamak lazım.

--- spoiler ---