hangi gün ne yazılmış?

18 mayıs 2012 tarihinde açmışım burayı. dedikten sonraki kısmı sileyim dedim. şu yazdığıma bakınca bile zamanın etkisini görmek mümkün. devamlı yanlış yazılan basit kelimeleri görünce insan bir garip oluyor. o değil de şu lafları yazarken seneye bakıyorum 2018, zaman geçmiş. bir sürü geçmiş, hızlı geçmiş. 

geçsin aslında, bir sıkıntım yok da ne bileyim belirteyim dedim. ilkin sözlükler üzerinden başladıydı. sonra bir sürü sözlük falan derken haliyle pek bir yer kalmadı. neden hala yazıp durduğum konusunda kendime verdiğim bir cevabım yok, bazen salla diyorum da sonra yazık lan o kadar sene yazdın şimdi yazmazsan işlerin yolunda gitmez, sevaptır diyorum.

yok lan demiyorum, o kadar da sapıtmadım. bunca zaman bu kadar lafın edilmesi bile beni memnun ediyor. geçmişe bakınca nostalji oluyor işte. çoğuna bakmıyorum bile. teknik bakımlarını da ihmal ediyorum, onlar zor geliyor artık, üşeniyorum.

bir gün gelip buralardan bir şey okuyup feyz alan olursa, ben buna gülerim. aslında şaka maka ben izleyip yazdığım belgesellerden feyz alıyorum ama muhtemelen yazdıklarım pek bir işe yaramaz. kendi algıladığımın özeti oluyor, özet bile değil belki sadece merak ettiğim, dikkatimi çeken mevzuların detayı gibi oluyor. bir gün benzer şeyleri merak etmiş birinin işine yararsa...

yine gülerim ben buna, kimin işine yarayacak lan burası? google'a buradan sesleniyorum. kusura bakma bunca zaman kaynaklarını sömürdüm.